Motosiklet Tutkunlarından Adalet Konvoyu

17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C.’nin yaşadığı evin önünden geçen konvoy kazanın gerçekleştiği yere karanfil bıraktı. Konvoyla birlikte oğlunun mezarına giden acılı baba Özer Aci, “Bugün 52. gün ama hala arkadaşları, dostları benim adıma sesimizi duyurmaya çalışıyor. Bu teslim olana kadar bitmeyecek. Ben adalet arayışına devam edeceğim. Son nefesime kadar” dedi.

ONLARCA MOTORSİKLETÇİ BİR ARAYA GELDİ

Davutpaşa Caddesi’nde, yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C.’nin kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden bir çocuk babası Oğuz Murat Aci’nin arkadaşları ve Türkiye Kızılelma Motosiklet Kulübü üyeleri ‘Adalet Konvoyu’ oluşturdu. Onlarca motosikletten oluşan konvoy, saat 12.00’de hareket ederek 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C.’nin yaşadığı evin önünden korna ve siren sesleriyle geçti. Kazanın gerçekleştiği yere karanfil bırakan grup Gümüşdere Mezarlığı’na giderek Murat Aci’nin mezarı başında dualar okudu. Mezarlık ziyaretine Oğuz Murat Aci’nin annesi Pervin Aci, babası Özer Aci ve eşi Şükriye Aci da katıldı.

“SON NEFESİME KADAR ADALET ARAYIŞINA DEVAM EDECEĞİM”

Gözyaşları içerisinde adalet talebinde bulunan Baba Özer Aci, “Ben adalet arayışına devam edeceğim. Son nefesime kadar, öldüğüm zaman birileri herhalde devam eder diye düşünüyorum. Eylem hanım sanmasın burada bunlar pes edecekler. Bunlar bu davadan vazgeçecekler. Bunu kesinlikle kafasına yazsın, vazgeçmeyeceğiz. Ona dünyalar dar olacak, farkında değil. Her geçen gün çoğalıyoruz. Bugün 52. gün ama hala arkadaşları, dostları benim adıma sesimizi duyurmaya çalışıyor. Bu, teslim olana kadar bitmeyecek. Ne zaman teslim olurlar o zaman yüreğimize bir nebze su serpilmiş olur. O güne kadar farklı koşullarda devam edecek. İki acıyı birden yaşadım. Hem duygulandım, hem ağladım, hem önemsedim ağladım, hem oğlumu hatırladım ağladım. Sevindim mi? Üzüldüm mü bilmiyorum? Teşekkür ederim” dedi.

“ELİ KELEPÇELİ GELECEĞİNE KENDİLERİ UÇAĞA BİNSİN GELSİN”

Ardından basın mensuplarına açıklama yapan Özer Aci, “Ben olsam da olmasam da bu davayı yürüyecek binlerce tertemiz pak yürekler olduğunu gördüm, duygulandım. Bu davayı bırakmayacağım. Ben eminim, bu büyüyecek. Bir an önce adalete teslim olsunlar. Sesimizi duysunlar. Kaçacak yerleri yok. Eli kelepçeli geleceğine kendileri uçağa binsin gelsin. Emir kulunu tutukladılar? Ayşe Ceren S. neden tutuklandı? Bilmiyorum. Neden serbest bırakıldı? Onu da bilmiyorum. Sonuçta o da bir çalışan. Aralarındaki ilişkiyi bilmiyorum ama yanlış kişi tutuklandı, yanlış zamanda da bırakıldı. Benimle kimse irtibat hala kurmadılar. Kazanın 3. günü baba Bülent Cihantimur ile görüşmüştüm. Bunu da basından hiç gizlemedim. 15. gün adliyede ifade verdikten sonra, ‘Acılı ailenin yanındayım’ demişti. Bugün 52. gün bizim yanımızda olmadı bu saatten sonra da olmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir